27 września 2024 roku  na stadionie w Dygowie odbył się Turniej Międzyszkolny w piłce nożnej, pn. URB Iwicki Cup 2024. Wydarzenie  zgromadziło ponad 300 osób, które mogły uczestniczyć w pełnym emocji święcie sportu.

Do rywalizacji przystąpiły trzy szkoły: Szkoła Podstawowa w Dygowie, Szkoła Podstawowa w Czerninie oraz Szkoła Podstawowa we Wrzosowie. Turniej odbywał się na murawie stadionu w Dygowie, a na początek wydarzenia wszyscy uczestnicy mogli podziwiać wyjątkowy pokaz czirliderek, który wprowadził gości i zawodników na płytę boiska, budując niesamowitą atmosferę.

Turniej otworzył osobiście wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk, który przywitał drużyny, kibiców i gości, życząc wszystkim sportowej rywalizacji w duchu fair play.

Zawody odbywały się w przyjaznej atmosferze, a nieocenione wsparcie w organizacji turnieju zapewnili rodzice oraz sympatycy lokalnych szkół i sportu. Rada rodziców przygotowała dla wszystkich uczestników poczęstunek w postaci grilla oraz wiele słodkości, które szczególnie cieszyły najmłodszych kibiców. Dla młodych zawodników było to dodatkowe wsparcie ze strony rówieśników i rodzin.

W trakcie całego turnieju panowała radosna, rodzinna atmosfera, a kibice - przedszkolaki dzielnie dopingowali swoich faworytów, wspierając szkolne drużyny z Gminy Dygowo.

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami, a zawodnicy zostali nagrodzeni za swoje sportowe zaangażowanie i walkę do ostatniej minuty. Choć wygrana była ważna, to jednak najważniejsza była radość z udziału i wspólna zabawa na boisku.

Turniej URB Iwicki Cup 2024 mógł się odbyć dzięki wsparciu wielu zaangażowanych osób i instytucji. Głównym sponsorem wydarzenia był Sebastian Iwicki, właściciel firmy budowlanej URB, który jednocześnie jest wielkim entuzjastą sportu. Na co dzień angażuje się w szkolenie dzieci i młodzieży w ramach działalności KS Perła Gmina Dygowo. W organizację turnieju włączyli się również trenerzy klubu, wójt Gminy Dygowo, grono pedagogiczne ze szkół biorących udział w rozgrywkach, a także rodzice uczniów.

URB Iwicki Cup 2024 był kolejnym dowodem na to, jak wielka siła drzemie w lokalnych inicjatywach, które łączą sport, zabawę i wsparcie całej społeczności. Dla młodych piłkarzy był to niezapomniany dzień pełen emocji, a dla kibiców – wspaniała okazja, by wspólnie cieszyć się atmosferą sportowego wydarzenia.