Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Dygowie (foto)

W dniu wczorajszym na stadionie w Dygowie  odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Do rywalizacji stanęły drużyny młodzieżowe dziewcząt i chłopców oraz seniorów kobiet i mężczyzn Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Dygowo.  Ta cykliczna impreza  pokazuje wyszkolenie bojowe strażaków- ochotników. Zawody zorganizowano zgodnie z regulaminem w konkurencjach:  bieg sztafetowy i ćwiczenie bojowe, które polega na przygotowaniu linii ssawnej, linii głównej zakończonej rozdzielaczem i dwóch linii gaśniczych, których zadaniem jest odpowiednio obrócenie tarczy oraz przewrócenie pachołków. Tradycyjnie w wydarzeniu uczestniczyli goście- strażacy z Niemiec i nie tylko jako obserwatorzy. Po zakończeniu przewidzianych regulaminem konkurencji wspólnie z kolegami z OSP dali pokaz swoich umiejętności. Na powiatowych zawodach ,które odbędą się 24 czerwca w Karcinie Gminę Dygowo reprezentować będą zwycięskie drużyny seniorów: kobiet z Dygowa i mężczyzn z Czernina.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.