Pożar budynku mieszkalnego we Włościborzu

Przed północą zakończyły się zmagania  strażaków ze skutkami pożaru we Włościborzu. Przed godziną 16 w dniu wczorajszym wybuchł pożar w budynku mieszkalnym, do którego wezwane zostały jednostki OSP Dygowa, Wrzosowa oraz PSP z Kołobrzegu. Łącznie pracowało 6 zastępów. Zarzewie ognia z poddasza szybko przeniosło się na dwie trzecie bliźniaczego zabudowania zamieszkałego przez trzy rodziny. Ta część budynku spłonęła spłonęła całkowicie. Na miejsce zdarzenia wezwane zostały także dwie karetki pogotowia ratunkowego. Ratownicy medyczni udzielili pomocy poszkodowanym. Obecny w czasie akcji był wójt Gminy Dygowo, Komendant Powiatowy PSP oraz dowódca JRG. Uruchomiony do działań został także Sztab Zarzadzania Kryzysowego Gminy Dygowo. Bezpośrednie gaszenie zakończyło się po godzinie 18. Następnie strażacy z OSP Dygowo i Piotrowic z użyciem podnośnika PSP przystąpili do zrzucania pozostałego poszycia , zwęglonej więźby dachowej oraz wyburzenia części nadpalonych ścian. Zrzucone elementy zostały przelane wodą. Po godzinie 21 rozpoczęto zabezpieczanie ocalałej części budynku plandeką.