Pożar sadzy kominowej w Jazach

O godzinie 15:30 Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Dygowa  została  zadysponowana do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Jazy. Mieszkanie było ogrzewane kominkiem. Brak dozoru czystości przewodu kominowego spowodowało zapalenie się nagromadzonej sadzy. Działania strażaków  polegały na wyczyszczeniu przewodu kominowego przy pomocy wycioru kominiarskiego. W działaniach brał udział również zastęp z JRG Kołobrzeg. Właściciel został pouczony oraz nałożono zakaz użytkowania komina do czasu dokonania przeglądu kominiarskiego. Ponadto mieszkanie zostało sprawdzone miernikiem wielogazowym po kątem stężenia tlenku węgla.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.