Pożar altany w Skoczowie

Około godziny 12:30 jednostki OSP Dygowo i OSP Wrzosowo zostały zawiadomione przez SK PSP w Kołobrzegu o pożarze altany na działkach w miejscowości Wrzosowo. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się ochotnicy z Wrzosowa, którzy szybko rozpoznali zdarzenie i ewakuowali mieszkającego tam mężczyznę przystępując tym samym do działań gaśniczych. Główne działania straży skupiły się na wydobyciu butli z gazem propan butan, dogaszenie zarzewia ognia i przelanie usuniętych drewnianych elementów konstrukcyjnych altany wodą. W wyniku prowadzonych działania ucierpiał jeden strażak ochotnik z OSP Wrzosowo, który został przetransportowany przez ZRM do szpitala w Kołobrzegu. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy także poszkodowanemu właścicielowi altany ,który odmówił hospitalizacji. Przybyły na miejsce zdarzenia wójt Gminy Dygowo zorganizował miejsce noclegowe dla poszkodowanego w DPS Włościbórz. W działaniach udział brał także zastęp JRG PSP Kołobrzeg i policja.
Matriał otrzymany dzięki OSP Dygowo