Dzień Strażaka w Dygowie

W dniu wczorajszym w Dygowie odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka. W uroczystościach uczestniczyli druhny i druhowie ze wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy. Kolumna strażaków przy dźwiękach syren wozów bojowych przemaszerowała do kościoła parafialnego, gdzie odprawiona została Msza św. w intencji strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych i ich Rodzin. Została także poświęcona figura Św. Floriana- Patrona Strażaków i Hutników, która stanie w gablocie przed siedzibą OSP w Dygowie. Po zakończonej mszy na Placu Wolności wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii , a następnie przemaszerowali na plac piknikowy przy ulicy Kołobrzeskiej ,gdzie przygotowano poczęstunek.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.