Podtopione posesje we Wrzosowie. Działają służby i zarządzanie kryzysowe

Długotrwałe  opady deszczu to próba dla gminnej infrastruktury odwodnieniowej. We Wrzosowie niedrożne lub niewydolne przepusty i studzienki były przyczyną podtopienia piwnic w dwóch budynkach wielorodzinnych oraz czterech posesji położonych przy wjeździe od strony Dygowa. W tych ostatnich dodatkowo spływająca woda z pól powodowała podnoszenie poziomu wody. Także brak odwodnienia powierzchniowego wzdłużnego przy mostku na drodze powiatowej w kierunku do Skoczowa spowodowało podmycie korony drogi i wyrwę w nawierzchni bitumicznej. W akcji bierze udział 50-ciu strażaków z  jednostek OSP z Czernina, Dygowa i Wrzosowa oraz jednostka PSP i pojazd techniczny z MWIK z Kołobrzegu. Na miejscu działa zarzadzanie kryzysowe i wójt Gminy Dygowo oraz przedstawiciele sołectwa we Wrzosowie. Sztab zarządził dostarczenie worków i piasku do zabezpieczenia przed napływaniem wody. W miejscowej świetlicy przygotowano gorące posiłki dla uczestniczących w akcji
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.