Pojazdy pożarnicze dla OSP w Czerninie i Dygowie (fotorelacja z uroczystości)

 W sobotę 21 października odbyła się w Dygowie uroczystość poświecenia i przekazania do służby w jednostkach  OSP w Czerninie i Dygowie dwóch pojazdów pożarniczych. Zakup wartych ponad milion złotych samochodów dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14:30 Mszą św. , następnie pododdział strażaków wraz z asystą flagi państwowej i pocztów sztandarowych przemaszerował na Plac Wolności , gdzie odbyła się ceremonia wciągnięcia flagi  , poświęcenia pojazdów oraz ich symbolicznego przekazania jednostkom OSP. Na tę ważną dla strażaków –ochotników chwilę przybyli licznie zaproszeni goście i garstka mieszkańców społeczności gminnej. Po krótkich przemówieniach okolicznościowych , które zakończyły część oficjalną ,zebrani mogli zapoznać się nowymi pojazdami. W świetlicy wiejskiej przy remizie OSP Dygowo wystawione zostały Księgi Pamiątkowe, do których wpisywali się uczestnicy uroczystości.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.