OSP Dygowo zadysponowane do wypadku na budowie S6

Trzy osoby poszkodowane to bilans zdarzenia do jakiego doszło wczoraj przed południem na budowie wiaduktu na odcinku drogi S6 w miejscowości Kukinia – kierunek Rusowo. Do zdarzenia zadysponowane zostały jednostki OSP z Gminy Ustronie Morskie, OSP Dygowo w sile dwóch pojazdów ratowniczo gaśniczych, 3 pojazdy ZRM, policja oraz JRG Kołobrzeg. Z wstępnych ustaleń po rozeznaniu wynikało, że podczas dokonywania prac budowlanych na jednym z wiaduktów w wyniku zbyt miękkiego podłoża uszkodzeniu uległy podpory podtrzymujące jeden z fragmentów konstrukcji betonowo stalowej. Wszystkie osoby poszkodowane, przytomne, przekazane zostały zespołom ratownictwa medycznego, w tym jedna z ogólnymi potłuczeniami, natomiast pozostałe dwie z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Wszyscy poszkodowani byli obywatelami prawdopodobnie Ukrainy. Sprawę wyjaśnia policja.
Tekst i zdjęcia: OSP Dygowo