Pożar poddasza w centrum Dygowa

W centrum Dygowa doszło do pożaru poddasza kamienicy. Do akcji skierowano trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Kołobrzegu i cztery Ochotniczej Straży Pożarnej z Dygowa , Wrzosowa i Czernina. Łącznie w akcji brało udział około 50. strażaków. Mieszkańców ewakuowano. Prawdopodobną przyczyną pożaru było rozszczelnienie komina. Strażacy z wykorzystaniem podnośnika prowadzili akcję gaśniczą z dachu. Źródło ognia lokalizowane było przy użyciu kamery termowizyjnej. Na miejscu akcji obecny był komendant powiatowy PSP Krzysztof Makowski oraz wójt Grzegorz Starczyk. Służby energetyczne wyłączyły dopływ prądu w okolicznych budynkach i na linii napowietrznej przy której pracował podnośnik. Po zakończonej akcji okazało się ,że dwie rodziny nie będą mogły wrócić do swoich mieszkań. Gmina Dygowo zapewniła lokale zastępcze.