Trzy interwencje strażaków na terenie gminy Dygowo

Strażacy z gminnych jednostek OSP mieli pracowitą niedzielę. Niestety przyczyniły się do tego pierwsze w tym roku pożary traw na nieużytkach. Pierwsza interwencja miała miejsce przed południem w Dygowie. Za torowiskiem paliły się trawy powodujące silne zadymienie. W wyniku tych działań ogień strawił ok. 1,5-2 hektarów. Działania były utrudnione z uwagi na silny wiatr, przez co zarzewia ognia rozprzestrzeniały się błyskawicznie. W działaniach uczestniczyły trzy zastępy OSP: dwie jednostki z Dygowa oraz Wrzosowo – łącznie 18 strażaków. Kolejne zdarzenie to zadymienie mieszkania w Gąskowie. Po godzinie dziewiętnastej zastępy OSP Dygowo interweniowały w jednym z budynków wielorodzinnych, gdzie powstało zadymienie – prawdopodobnie spalinami z pieca. Po dokonaniu rozeznania okazało się, że w jednym mieszkań na ostatnim piętrze prawdopodobnie nie sprawny jest kanał wentylacyjny oraz przewód kominowy. W wyniku tego przy próbie rozpalenia pieca co. powstawało silne zadymienie w mieszkaniach znajdujących się poniżej w tym samym pionie.  Po weryfikacji dokumentacji kominiarskiej w dwóch mieszkaniach wydano zakaz użytkowania przewodu kominowego. Jeszcze przed powrotem do remizy dyżury SK PSP w Kołobrzegu zadysponował zastępy OSP i JRG do miejscowości Włościbórz, gdzie powstał pożar nieużytków. Prawdopodobną przyczyna pożaru było podpalenie, a sam ogień zagrażał budynkom gospodarczym znajdującym się nieopodal. Ogień udało się ugasić za pomocą dwóch prądów wody oraz tłumic.
Foto i informacje :OSP Dygowo