Nowoczesna syrena alarmowa w Dygowie

Na remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie zamontowana została nowoczesna syrena elektroniczna. Urządzenie służy do alarmowania i ostrzegania ludności w sytuacjach zagrożeń. Są przystosowane do współpracy z każdym systemem alarmowania Państwowej Straży Pożarnej i Obrony Cywilnej Kraju. Syrena może przekazywać komunikaty głosowe w stanie rzeczywistym, nawet ze stanowisk dowodzenia PSP w Kołobrzegu. Syrena została przekazana Gminie Dygowo w ramach umowy użyczenia na czas nieokreślony przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Ciekawostką jest to ,że urządzenie może odtwarzać z zainstalowanej pamięci np. hejnał, kurant lub dzwon. Funkcjonująca do tej pory syrena pozostaje w dalszym ciągu w użyciu jednostki. Podobna syrena elektroniczna znajduje się na remizie we Wrzosowie.
Autor zdjęć Marek Kawęcki