Zawody pożarnicze w Dygowie połączone z wyjazdem alarmowym

W sobotę 16 czerwca odbyły się coroczne zmagania strażaków ochotników z Gminy Dygowo. W asyście pięknej pogody druhny i druhowie w różnych kategoriach wiekowych rywalizowali o laur najlepszej drużyny pożarniczej. Tradycyjnie zawodnicy brali udział w dwóch konkurencjach – bieg sztafetowy oraz ćwiczenie bojowe z przygotowaniem linii ssawnej, linii głównej z rozdzielaczem oraz dwoma liniami gaśniczymi z obróceniem tarczy oraz przewróceniem pachołków. Wszystkie konkurencje zostały przeprowadzone zgodnie z regulaminem. W zmaganiach strażaków wspierała zaprzyjaźniona jednostka straży pożarnej z Niemiec. W kategorii MDP dziewczyny oraz chłopcy I miejsce zajęła drużyny OSP Dygowo. W kategorii kobiecej i męskiej I miejsce zdobyła drużyna OSP Stojkowo. Dla zwycięskiej drużyny nagrodą ufundowaną przez Komendę PSP Kołobrzeg był agregat prądotwórczy. Drużyny męskie i kobieca OSP Dygowo, OSP Wrzosowo oraz OSP Czernin zostały zdyskwalifikowane z dalszej rywalizacji, ponieważ nie ukończyły zadania bojowego z powodu wyjazdu alarmowego do pożaru lasu w miejscowości Ząbrowo.
Informacje przygotowała Aleksandra Cheba
Autor zdjęć Aleksandra Cheba i OSP Dygowo

Drukuj