OSP Dygowo będzie działać na obszarach wodnych

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie otrzymała z Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu łódź motorową wraz  przyczepą podłodziową. OSP Dygowo funkcjonuje strukturach krajowego system ratowniczo-gaśniczego, który  wymusza od podmiotów w nim działających odpowiedniego wyszkolenia strażaków i zasoby techniczne, co razem wzięte przekłada się na skuteczne działania ratownicze. Idea zwiększenia obszaru działania strażaków z Dygowa zainicjowało kierownictwo PSP w Kołobrzegu, które zostało wsparte przez Gminę Dygowo. Właściwą płaszczyznę do poszerzenia działań ratowniczych na wodzie przygotowali sami strażacy ,którzy wcześniej przeszli szkolenia wodne i otrzymali niezbędne uprawnienia. Symboliczne przekazanie łodzi odbyło się w Dygowie. Obecni byli: komendant powiatowy PSP w Kołobrzegu st. bryg. Krzysztof Makowski, wójt Grzegorz Starczyk oraz przedstawiciele zarządu OSP Dygowo – Marcin Tekiel i Mirosław Andrusieczko. Łódź została przekazana na podstawie umowy użyczenia.
Autor zdjęć Marek Kawęcki

Drukuj