Powalone przez wiatr sosny blokowały drogę powiatową w Stramniczce

Powalone przez wiatr sosny blokowały drogę powiatową  w Stramniczce

Nocne zachodnie wiatry w porywach osiągające 100 km/h powaliły pięć drzew w miejscowości Stramniczka na terenie rezerwatu przyrody. Powalone drzewa całkowicie zablokowały drogę powiatową. O 2.30 do akcji usuwania wiatrołomów wezwani zostali strażacy z OSP Dygowo. Na miejsce zdarzenia wezwane zostało również pogotowie energetyczne ze względu na zerwane przez drzewa kable. Pogotowie energetyczne po przyjeździe stwierdziło ,że są to kable telekomunikacyjne, więc można było prowadzić działania bezpiecznie. Po usunięciu drzew posprzątano drogę z resztek gałęzi. Działania trwały ponad godzinę. Zastęp OSP z Dygowa wyjeżdżał również rano do zwalonego drzewa przy drodze powiatowej w Bardach. Drzewo utrudniało mijanie się pojazdów.