Gąskowo. Pożar sadzy w kominie. Kwarantanna domowników utrudniała akcję

Gąskowo. Pożar sadzy w kominie. Kwarantanna domowników utrudniała akcję

W dniu wczorajszym ,po godzinie19-tej jednostka OSP Dygowo została zadysponowana do pożaru sadzy kominowej w Gąskowie. Podczas dojazdu strażacy otrzymali informację, że domownicy posesji ,na której doszło do zdarzenia objęci są kwarantanną. W związku z tym ratownicy zmuszeni byli prowadzić działania w kombinezonach ochronnych oraz aparatach ochrony dróg oddechowych.

Akcja prowadzona była z użyciem podnośnika z zestawem kominowym. Strażacy wybrali z pieca palące się drewno, następnie usuwali spadają do wyczystki kominowej sadzę. Palącą sadzę ugaszono gaśnicą proszkową.

Właściciel domu nie posiadał wymaganej dokumentacji przeglądu przewodu kominowego, Otrzymał zakaz użytkowania do czasu przeprowadzenia niezbędnych czynności sprawdzających przez kominiarza.

W działaniach brały udział  dwa zastępy OSP Dygowo oraz podnośnik JRG z Kołobrzegu.

Strażacy apelują o dokonywanie regularnych przeglądów kominiarskich! Nieczyszczony regularnie komin to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich mieszkańców domu. Jest ponadto obowiązek prawny!

Fot. OSP Dygowo


Drukuj