Blisko 8 litrów krwi oddano w mobilnym punkcie na Placu Wolności w Dygowie

Na Placu Wolności w Dygowie miała miejsce akcja honorowego oddawania krwi. Zgłosiło się 31 osób, a zakwalifikowanych zostało 17. Łącznie oddano7650 ml krwi. Krwiodawcy mogli się regenerować korzystając z przygotowanego poczęstunku- grochówka, wędzony pstrąg  ,ciasto kawa, herbata.

Wszyscy krwiodawcy otrzymali upominki.  Rozlosowane zostały  również nagrody pozyskane  od sponsorów akcji.

Uczestników akcji krwiodawstwa odwiedzili: poseł Czesław Hoc ,radny województwa Henryk Carewicz, przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, oraz wójt Grzegorz Starczyk , który po raz kolejny oddał krew.

Prezes Zarządu OSP Gminy Dygowo Marcin Tekiel dziękuje.

W imieniu własnym chciałbym podziękować Wszystkim Druhnom i Druhom z OSP Dygowo i innych jednostek oraz ich rodzinom ,którzy wsparli akcję.

Podziękowania dla darczyńców i sponsorów:

Adam i Sylwester Połuch Gospodarstwo rybne

Sebastian Kurz

Grzegorz Orzechowski Usługi kominiarskie

Salon fryzjerski Ilona Idczak

Zofia Wypych-Jączkowska

Aisko-Kidde- bezpieczni w domu

Czesław Hoc

Grzegorz Starczyk

Sołectwo Dygowo

Jeżeli o kimś zapomniałem to przepraszam.

Pozytywny odzew napawa optymizmem i mobilizuje do organizacji kolejnych akcji.

DZIĘKUJĘ BARDZO!