Akcja gaszenia kombajnu w Kłopotowie

Akcja gaszenia kombajnu w Kłopotowie

18 sierpnia dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Dygowa brały udział  w akcji gaszenia pożaru kombajnu w Kłopotowie. Z tylnej części maszyny wydobywał się dym. Po rozpoznaniu okazało się że powodem zadymienia jest zatarcie łożyska w gardzieli kombajnu tzw. pochylaku.  Źródło zadymienia przelano środkiem pianotwórczym. Operator uruchomił kombajn i opróżnił zbiornik zbożowy , następnie uruchomił kombajn w celu sprawdzenia maszyny, niestety okazało się że dym wydobywa się dalej. Wykorzystano kamerę termowizyjną ,dzięki której udało się  zlokalizować dokładnie miejsce zadymienia.  Ponownie użyto środka pianotwórczego. Na zakończenie działań całą maszynę sprawdzono kamerą termowizyjną na ewentualne zarzewia ognia.


Drukuj