W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w  Kołobrzegu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.  Gminę Dygowo reprezentowali uczniowie wszystkich szkół podstawowych oraz uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kołobrzegu. Zmagania turniejowe rozpoczął test składający się 30 pytań. Kolejny etap to część ustna ,do której  przeszło po 3 uczestników z każdej grupy wiekowej. W grupie szkół ponadpodstawowych drugie miejsce zajęła reprezentantka gminy Dygowo Julia Kamińska.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, statuetkami oraz gadżetami strażackimi. Wygrani w swoich grupach wiekowych będą reprezentować nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich 29 kwietnia w Gryfinie. Turniej otworzył prezes powiatowego ZOSP dh. Mirosław Zalewski oraz zastępca Komendanta Powiatowego PSP Krzysztof Azierski.

Przewodniczący komisji: dh .Tekiel Marcin. Członkowie komisji: dh Mirosław Andrusieczko, dh Krzysztof Lewandowski, dh Mariusz Biernat i dh Robert Piskorz.

Na zakończenie turnieju osoby ,które brały udział w konkursie plastycznym zostały wyróżnione statuetkami.