Solidarni z Małgosią. Zebrano ponad 16 l krwi i 65 próbek potencjalnych Dawców szpiku

Solidarni z Małgosią. Zebrano ponad 16 l krwi i  65 próbek potencjalnych Dawców szpiku

Plac przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie był dziś wypełniony pojazdami strażackimi, które przybyły z gminnych jednostek oraz jednostek powiatu kołobrzeskiego i białogardzkiego. Obecność strażaków ochotników oraz z jednostek Państwowej Straży Pożarnej była wynikiem akcji solidarności z druhną Małgorzatą, która niestety zachorowała na ostrą białaczkę szpikową.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie zorganizował mobilny punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, natomiast wolontariusze Fundacji DKMS przygotowali stanowisko do poboru próbek w celu zarejestrowania potencjalnych Dawców szpiku. Całość wsparła Gmina Dygowo. W trakcie akcji zarejestrowano i pobrano ponad 65 próbek od potencjalnych Dawców szpiku.

Chociaż 48 osób wyraziło chęć oddania krwi, ostatecznie udało się zrealizować 37 donacji, co równa się łącznej ilości 16,650 ml cennego daru życia.

Zarząd OSP Dygowo serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy wsparli akcję krwiodawstwa oraz DKMS: Gminnym Jednostkom OSP ,OSP Ustronie Morskie, OSP Kukinia, OSP Tychowo, PSP Kołobrzeg, Klub Motocyklowy Voyager, Urząd Gminy Dygowo, Gminny Ośrodek Kultury, Sołectwo Dygowo, Rodzice dzieci z przedszkola grupa delfinki za wykonanie na tą okazję magnesów, Koło Gospodyń Wiejskich Stojkowo, Mieszkańcy Gąskowa i Dygowa oraz inne nie wymienione tu osoby ,które się zaangażowały w tą akcję.

Serdecznie Dziękujemy!


Drukuj