Na sali konferencyjnej Sanatorium Uzdrowiskowego Muszelka w Kołobrzegu organizacje społeczne z powiatu kołobrzeskiego podpisały umowy w ramach II naboru wniosków na rok 2024 Programu Społecznik 2022-2024. Wśród zakwalifikowanych projektów znalazł się prospołeczny i proekologiczny projekt Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stojkowa pn. "W przyjaźni z pszczołami - uczymy się dbać o środowisko”.

W projekcie uczestniczyć będą dzieci i młodzież z drużyn pożarniczych prowadzonych przez druhów OSP Stojkowo. Zaplanowano zajęcia warsztatowe w gospodarstwie pszczelarskim, konkursy, zakup i montaż domków dla pszczół oraz praktyczne zadania proekologiczne. Projekt będzie realizowany od 1 lipca do 28 września 2024 roku.

Umowę w imieniu OSP Stojkowo podpisał prezes Marcin Górniak. Przed podpisaniem umów głos zabrali: Anna Bańkowska – Wicemarszałkini Województwa Zachodniopomorskiego oraz Natalia Wegner – Prezes Zarządu Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., będącej operatorem programu.

#PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR