Wikingowie przybyli do Pyszki

Wikingowie przybyli do Pyszki

W  Pyszce  na terenie parku rozrywki Pomerania na dobre zagościli Wikingowie. W sobotę grupa pasjonatów – rekonstruktorów zainaugurowała działalność Wioski Wikingów Trollborg. Skansen przy parku  to nie tylko miejsce zabaw ,ale przede wszystkim miejsce  które przybliża historię  okresu wczesnego średniowiecza. Zbiór rekonstrukcji zabudowań mieszkalnych i rzemieślniczych oraz repliki mebli, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku pokazują jak wyglądało życie ówczesnych mieszkańców grodziska. Jednakże największą wartością są rekonstruktorzy ,którzy w strojach z epoki opowiadają i w praktyce przedstawiają sztuki rzemieślnicze i bojowe. Szczególnie wrażenie robią pokazy walki Wikingów.

Autor zdjęć Marek Kawęcki i sołectwo Dygowo.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.