Na terenie Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach miało miejsce podwójne wydarzenie. Mieszkańcy ośrodka zyskali nowy samochód typu bus, który jest nie tylko nowoczesny, ale także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, co znacznie ułatwi organizację wyjazdów, wizyt u lekarzy czy udziału w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych i integracyjnych. Pojazd został dofinansowany w 50 procentach ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kluczyki do pojazdu wręczyła kierowcy Anna Bańkowska, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, a pojazd został poświęcony przez księdza Grzegorza Jagodzińskiego, proboszcza parafii Wrzosowo.

Drugim ważnym punktem dnia było wręczenie prezesowi Stowarzyszenia Senior, Robertowi Jaruzelowi, Srebrnej Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi na niwie społecznej. Ceremonię wręczenia odznaki również poprowadziła Anna Bańkowska.

Wydarzenie uświetnił występ podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach.

Wśród gości obecni byli:

Anna Bańkowska – członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego

Antoni Bernatowicz – prezes honorowy Stowarzyszenia Senior

Artur Wasiewski – przewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeg

Małgorzata Rzepka-Klincewicz – dyrektor Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu

Liliana Korzeniewska – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kołobrzegu

Anna Dalak-Darabasz – aspirant pracy socjalnej, doradca ds. osób niepełnosprawnych

Ks. Grzegorz Jagodziński – proboszcz parafii Wrzosowo