Dygowski Regionalny Turniej Orlików

Dziś rozegrano Dygowski Regionalny Turniej selekcyjny młodych adeptów piłki nożnej, którego organizatorem było Stowarzyszenie Wiejski Klub Sportowy „RASEL” Dygowo. Celem turnieju było promowanie wśród dzieci sportowej aktywności , zasad gry fair play, oraz aktywizacja społeczności do wspólnego organizowania działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. W turnieju startowało siedem drużyn. Zwycięzcą rozgrywek z kompletem zwycięstw i bez straty bramki (30 strzelonych bramek), został zespół Akademia Piłkarska Kotwica I Kołobrzeg  (trener Zbigniew Ćwirko). Kolejne miejsca zajęli: Akademia Piłkarska Kotwica II Kołobrzeg (opiekun Łukasz Krymowski), Akademia Piłkarska Kotwica III Kołobrzeg (opiekun Rafał Łasecki), Futbolowe Centrum Szkolenia Młodzieży z Kołobrzegu, UKS Chrobry z Drzonowa, NKS Astra Ustronie Morskie i WKS Rasel Dygowo.  Najlepszym zawodnikiem turnieju został Oliwier Żulicki (AP Kotwica I Kołobrzeg), najlepszym bramkarzem Dominik Szymczak (AP Kotwica II Kołobrzeg), królem strzelców został Maciej Juszczak z dorobkiem 10 bramek (AP Kotwica I Kołobrzeg). Uhonorowano także jedyną zawodniczkę turnieju -Iwonę Woszczak z NKS Astra Ustronie Morskie (trener Adam Matuszewski) i najmłodszego zawodnika– Maksymiliana Muzyczuka z UKS Chrobry Drzonowo (trener Tadeusz Sowiński).  Drużyny i wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizator zapewnił także ciepły posiłek, słodki poczęstunek i napoje. Prezes WKS Rasel Andrzej Wojciechowski wraz z zarządem podziękował  wszystkim którzy wspierają działalność klubu wręczając pamiątkowe dyplomy. Głównym sponsorem turnieju był Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, który w osobie pani Anny Mieczkowskiej – członka zarządu –wsparł szczytną sportową ideę turnieju.