5 lat działalności Zespołu Śpiewaczego Dąbrówka

5 lat działalności Zespołu Śpiewaczego Dąbrówka

Dziś obchodzimy pięciolecie działalności artystycznej Zespołu Śpiewaczego Dąbrówka z Dębogardu. Jubileusz zorganizowany został w świetlicy wiejskiej w Czerninie, gdzie dokładnie 11 maja 2013 roku zespół wystąpił po raz pierwszy na scenie uświetniając otwarcie tego obiektu po kapitalnym remoncie. Gmina Dygowo docenia dotychczasowe

osiągniecia- wkład w rozwój lokalnej kultury i umacniania więzi społecznych gminy. Wójt Grzegorz Starczyk podziękował za to członkom zespołu. Wręczone zostały każdemu z osobna dyplomy, kwiaty oraz pamiątkowy kryształowy wazon z dedykacją. Życzenia i wyróżnienia składali również zaproszeni goście: wicestarosta Powiatu Kołobrzeskiego Helena Rudzis- Gruchała, przewodniczący rady gminy Artur Wasiewski z radnym Robertem Jaruzelem, przedstawiciele zespołów Dygowianki i Podlotki z Gościna oraz sympatycy i sponsorzy Jubilatów. Oczywiście jak przystało na taka okazję był efektowny tort oraz koncerty zespołów – Dabrówka, Podlotki i Dygowianki. Życzymy zespołowi kolejnych jubileuszy, pozytywnej energii, pomysłów na pracę twórczą i zachęcania młodzieży do muzyki folkowej. Wszystkiego Najlepszego.

Autor zdjęć Marek Kawęcki


Drukuj