W Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie Ludowy Zespół Śpiewaczy „Dąbrówka” świętował 10 –lecie działalności artystycznej.  Od ponad dekady zespół występuje podczas różnych wydarzeń na terenie  gminy Dygowo  ,powiatu kołobrzeskiego  i województwa zachodniopomorskiego. „Dąbrówka” jest laureatem wielu konkursów i przeglądów  scenicznych zespołów ludowych. Zespół aktualnie stanowi 12 osób. Kierownikiem muzycznym jest Ludwik Pasternak, a kierownikiem organizacyjnym zespołu ,Ewa Madej.

Podziękowania za wkład w rozwój kultury lokalnej oraz życzenia złożył zespołowi Grzegorz Starczyk -wójt Gminy Dygowo oraz Jerzy Leszczyński -przewodniczący Rady Gminy Dygowo. Życzenia składali również zaproszeni goście: Anna Bańkowska –członkini zarządu Województwa Zachodniopomorskiego,  Jacek Kuś -wicestarosta Powiatu Kołobrzeskiego, Artur Wasiewski - wiceprzewodniczący rady Powiatu Kołobrzeg oraz Robert Jaruzel - radny Powiatu Kołobrzeg, Katarzyna Iwanejko- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury ,przedstawiciele zespołów „Biadule” z Rymania , Grupy Regionalnej „Michalczowa” , Dygowianie , oraz sympatycy „Dąbrówki”.

Po ciepłych słowach i życzeniach kierowanych  do zespołu „Dąbrówka”, jubilaci wystąpili z repertuarem muzycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję.

Zobacz również:

5 lat działalności Zespołu Śpiewaczego Dąbrówka

"Koperek" hitem w na festiwalu Kamieniu Pomorskim