Ogłoszenia duszpasterskie 23.10.2016 r.

1.W liturgii tygodnia:
- zapraszam do wzięcia udziału w nabożeństwach różańcowych, dorosłych, młodzież i dzieci wraz z rodzicami, w dni powszednie października o godz. 17.30. W niedzielę odmawiamy różaniec przed sumą. W kościołach pomocniczych według ustalonej już tradycji.
- niedziela- dzisiaj przypada Niedziela misyjna,
- wtorek - święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Koszalinie,
- czwartek - adoracja NS. o godz. 17.30 w intencji uproszenia powołań kapłańskich,
- piątek - święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w styczniu 2017.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tece, które z dzisiejszej niedzieli zostaną przekazane do kurii na cele misyjne,
4.Polecam prasę katolicką „G N” .
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami, w czwartek o godz. 17.00 spotyka się schola parafialna ,w piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
6. Informuję, że tekst ogłoszeń oraz inne informacje związane z naszą parafia można znaleźć na stronie internetowej: gminadygowo.pl
7. Jak każdego roku w listopadzie w sposób szczególny modlimy się w intencji naszych zmarłych Przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone karty wypominkowe. Jak co roku zwracam się z prośbą, aby zaznaczyć na wypominkach z jakiej pochodzą ulicy, ta wskazówka jest potrzebna , by można ułożyć nabożeństwo wypominkowe w parafii według ulic czy miejscowości. Dziękuję za zrozumienie. Przypominam, że procesja na cmentarz z racji Dnia Zadusznego odbędzie się 2 listopada po Mszy św. o godz. 18.00. Proszę o zabranie na procesje
świec i zniczy. W Dygowie 1 listopada procesji na cmentarz nie będzie z uwagi na Uroczystość Wszystkich Świętych.
8. W przyszłą niedzielę PZC kwestuje na rzecz pomocy medycznej potrzebującym z naszej parafii.
9. Jak co roku, w ostatni dzień października, organizowany jest w naszym kościele: Dzień Świętych. Przygotowują go uczniowie wraz z panią Jolantą katechetką. Serdecznie zapraszam
Rodziców i Parafian na godzinę 17.00. Jednocześnie organizatorzy zapraszają Parafian do wzięcia w nim udziału i zaprezentowania krótkiego życiorysu swego Patrona.
10. Kurs dla fotografów zostanie poprowadzony w Koszalinie 19 listopada w siedzibie Caritas Diecezji. Chętnych zapraszam, aby najpierw zgłosili się w Biurze Parafialnym.
11.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w październiku zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca