Ogłoszenia duszpasterskie 30.10.2016 r.

1.W liturgii tygodnia:
- poniedziałek - o godz. 17.00 w kościele parafialnym, rozpocznie się "Dzień Świętych".Uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentację swoich patronów. W ich imieniu zapraszam rodziców, parafian na to wspólne świętowanie. Przedstawienie zakończymy nabożeństwem różańcowym.
- wtorek - Uroczystość Wszystkich Świętych. W Dygowie Msza św. o godz. 8.00 i suma o godz. 12.30. W Czerninie o godz. 9.30, a po niej procesja na cmentarz. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. w Świelubiu. W dniach od 1 do 8 XI można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych przez nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
- środa - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. "Dzień Zaduszny". Msze św. zostaną odprawione w Świelubiu o godz. 16.00, w Czerninie o godz. 17.00 , w Dygowie o godz. 18.00, a po niej procesja na cmentarz w intencji dusz oczyszczających się w czyśćcu. Proszę na procesje zabrać znicze lub świece.
- czwartek - I czwartek miesiąca, adoracja NS. o godz. 17.30 w intencji uproszenia powołań kapłańskich,
- piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 9.00. Spowiedź św. o godz. 16.30. W tym dniu wsp. św. Karola Boromeusza.
2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w styczniu 2017.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką „G N” .
5.Spotkania w tym tygodniu: w czwartek o godz. 17.00 spotyka się schola parafialna ,w piątek o godz. 18.300 nauka dla rodziców i chrzestnych. W niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R.
6. Informuję, że tekst ogłoszeń oraz inne informacje związane z naszą parafia można znaleźć na stronie internetowej: gminadygowo.pl
7. Nabożeństwa wypominkowe rozpoczniemy od czwartku. Będą one odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a po nich Msza św. wieczorna. Plan jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej.
8.Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz pomocy medycznej potrzebującym z naszej parafii.
9. Kurs dla fotografów zostanie poprowadzony w Koszalinie 19 listopada w siedzibie Caritas Diecezji. Chętnych zapraszam, aby najpierw zgłosili się w Biurze Parafialnym.
10. W środę Biuro Parafialne będzie wyjątkowo nieczynne.
11.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w listopadzie zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
12. Do wieczności odeszła śp. Walentyna Czach z Dygowa. Pogrzeb odbędzie się w środę. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 14.00 w kościele, a następnie kondukt wyruszy na cmentarz.
RiP.