Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2016 r.

1.W liturgii tygodnia:
niedziela - I Niedziela Adwentu. Poświęcenie opłatków na stół wigilijny na Mszy św. o godz. 8.00. Zgodnie ze zwyczajem, opłatki do naszych domów, przyniesie p. Jan - organista. .Rekolekcje adwentowe rozpoczną się 4 grudnia ( II Niedziela Adwentu). O. rekolekcjonista, ks. Adam, przygotował dla nas "Karty Przygotowania" do rekolekcji. Proszę je zabrać wychodząc z kościoła. Mają one na celu pomóc przygotować się nam do rekolekcji. Plan rekolekcji... .
- poniedziałek - od poniedziałku rozpoczynamy Msze św. "Roraty". Odprawiane będą przez cały adwent od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Proszę dorosłych , dzieci, młodzież o przyniesienie lampionów.
- środa - święto  św. Andrzeja Apostoła,
- czwartek - I Czwartek miesiąca, adoracja NS. o godz. 17.30 w intencji uproszenia powołań kapłańskich,
- piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych o godz. 9.00. Spowiedź św. od godz. 16.30,
- sobota -  I Sobota miesiąca, wsp. Niepokalanego Serca NMP.
 2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w lutym 2017.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką „G N” .
5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie z kandydatami do bierzmowania, w czwartek o godz. 17.00 spotyka się schola parafialna ,w piątek nie ma zbiórki dla ministrantów. W niedzielę po sumie spotkanie z wspólnotą Ż.R..
6. Informuję, że tekst ogłoszeń oraz inne informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl
7. W tym roku organizujemy pod patronatem PZC akcję: "Pusta choinka". Tym razem będziemy mogli przygotować prezenty dla osób dorosłych, ale samotnych. Włączymy się też w zabawę ku czci św. Mikołaja, która będzie miała miejsce 4 grudnia w Zespole Szkół w Dygowie o godz. 15.30.  Już dzisiaj w imieniu PZC proszę Parafian, aby na ten dzień upiec ciasta. Można je przynieść w sobotę na probostwo.
8. Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz sfinansowania wydatków związanych z kosztami leczenia potrzebującym z terenu naszej parafii.
9. Dzisiaj p. Jan  zaniesie opłatki do mieszkańców Czernina. Rozpocznie od strony szosy kołobrzeskiej o godz. 15.00 i następnie Kol. Czernin od strony Bard. W poniedziałek: Dębogard od godz. 16.00 i następnie Świelubie. We wtorek: Pustary od godz. 17.00. W środę: Bardy od godz. 16.00, Miechęcin, Pyszka. W czwartek: Stojkowo od godz. 16.00 i Kol. Stojkowo. W piątek: Stramniczka od godz. 17.00 i Kol. Czernin od str. Stramnicy. W sobotę Gąskowo: od godz. 15.00 i Kol. Gąskowo.
10.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jadwigę Kwaśnik. RiP.