Ogłoszenia duszpasterskie 26.02.2017 r.

1.W liturgii tygodnia:
- środa -  Środa Popielcowa. W tym dniu rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione w Świelubiu o godz. 16.00, w Czerninie o godz. 17.00 i w Dygowie o godz. 18.30. W tym dniu katolików obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zgodnie z zapowiedzią i naszą tradycją w tym dniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Poprowadzą je O.O. Oblaci z Gdańska. Plan ... .
- czwartek -  adoracja N.S. o godz. 18.00. I czwartek miesiąca,
- piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 9.00. Droga Krzyżowa w Dygowie o godz. 18.00. W kościołach pomocniczych według ustalonej tradycji.
- sobota - I Sobota miesiąca. Święto św. Kazimierza, Królewicza.
- niedziela - zakończenie rekolekcji. Nabożeństwo  pasyjne Gorzkie Żale w kościele parafialnym o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed Mszą św.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w maju 2017.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. PZC kwestuje na rzecz potrzebujących pomocy medycznej.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie z kandydatami do bierzmowania, w czwartek o godz. 17.00 spotyka się schola , w piątek nie ma zbiórki dla ministrantów. W piątek o godz. 19.30 nauka dla rodziców i chrzestnych. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R..
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl
7.Caritas Diecezjalna zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na Dom Samotnej Matki w Koszalinie. Ulotki są umieszczone przy wyjściu z kościoła.
8. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Zawadzki, kaw. zam. w Kołobrzegu i Ilona Stanisława Sikora, panna, zam. w Miechęcinie. Zap. II.
9. Dorośli, którzy jeszcze nie przyjęli sakramentu bierzmowania, a pragną to uczynić, mogą jeszcze w tym miesiącu zgłosić się w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.
10.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w lutym zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
11. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna jest nieczynna z uwagi na trwające rekolekcje adwentowe.
12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Jan Lewandowski. Tadeusz Grobla, l.85. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Stanisław Łaput, l. 80 z Czernina Pogrzeb w Środę Popielcową. Msza św. w Czerninie o godz. 13.00, a następnie kondukt uda sie na cmentarz do Dygowa. RiP.