Zaproszenie na Koncerty Pasyjne

W dniach 1-2 kwietnia 2017r. odbędzie się 9. Tournee Pomorskie Chóru Uniwersytetu Medycznego z Poznania pod dyrekcją prof. Przemysława Pałki.
Chór przyjeżdża na Pomorze, po raz dziewiąty. W latach 2009-2013 chór przyjeżdżał na koncerty kolędowe przedstawiając muzykę świąteczną i utwory związane z karnawałem. Po 5 latach została zmieniona forma koncertowa, na Koncerty Pasyjne związane z zadumą i tematyką Wielkiego Postu. Wielki Post, od wieków stanowi źródło wielu inspiracji twórczych, zresztą nie tylko w dziedzinie muzyki. Piękne chóralne, polifoniczne brzmienia utworów, całe morze najróżniejszych form i środków wyrazu, do średniowiecznych lamentacji, poprzez pieśni, do oratoriów i pasji, powodują u odbiorcy nastrój zadumy, przemyśleń i skłaniają do refleksji nad mijającym życiem. Takie właśnie pasyjne utwory zaprezentuje Państwu chór.
W programie koncertu muzyka związana z tematyką Wielkiego Postu.
Patronat honorowy nad tournée objął JE Ks. Bp Ordynariusz Edward Dajczak.
Program tournee:
1 kwietnia - godz. 15:30 - Kościół pw. Narodzenia NMP w Białogardzie
1 kwietnia - godz. 18:00 - Kościół pw. Ducha Świętego w Koszalinie (msza i koncert)
2 kwietnia - godz. 10:00 - Bazylika konkatedralna w Kołobrzegu (msza i koncert).
 
Anna Zacharzewska, Aleksandra Pałka - solo
Jakub Koterba – fortepian
Przemysław Pałka – dyrygent
Przygotowanie chóru:
dr Paweł Łuczak
mgr Aleksandra Pałka