Ogłoszenia duszpasterskie 02.04.2017 r.

1.W liturgii tygodnia:
- czwartek -  I Czwartek miesiąca, adoracja N.S. o godz. 17.30,
- piątek -  I Piątek miesiąca. Od godziny 9.00 odwiedziny duszpasterskie chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30. Droga Krzyżowa w Dygowie o godz. 19.30. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do wzięcia udziału w rozważaniu męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jak co roku, krzyż będzie niesiony przez poszczególne wspólnoty i Parafian ze wszystkich miejscowości naszej parafii. Plan... .
- niedziela - Niedziela Palmowa. W trakcie wszystkich Mszy św. poświęcenie gałązek palm. Po mszy rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej oryginalną palmę. Nabożeństwo  pasyjne Gorzkie Żale w kościele parafialnym o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed Mszą św.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2017.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Jak każdego roku z ofiar złożonych do skarbony, stojącej obok bocznego ołtarza, zostaną zakupione kwiaty do Bożego grobu. Malowanie świątyni zostało zaplanowane w najbliższych dniach po świętach. W tym tygodniu zostanie zamontowana płaskorzeźba, przedstawiająca scenę Zesłania Ducha Świętego przy naszej chrzcielnicy. W Niedzielę Palmową zostanie poświęcona. Najbliższa niedziela to II niedziela miesiąca.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R., we wtorek o godz. 18.30  spotyka się PZC o godz. 19.00 , w piątek wypada zbiórka dla ministrantów.  W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami klas III SP...
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl
7.  Zwracam, się z prośbą do mieszkańców naszej Parafii na których terenie są krzyże przydrożne o zadbanie o ich wygląd i przygotowanie obejścia do obchodów uroczystości paschalnych.
8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
9. Zapowiedzi przedślubne: Michał Paweł Ulikowski, kaw. zam. w Gościnie i Weronika Dorota Wąsowska, panna, zam. w Dygowie. Zap. II.
10. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna w środę i sobotę w godz. od 14.00 - 15.30.
                                           Plan Drogi Krzyżowej.
Krzyż procesyjny będzie niesiony przez uczestników nabożeństwa w następującym porządku:
Z kościoła do I stacji - Bractwo Szkaplerzne NMP,
Od stacji I do stacji II - mieszkańcy Gąskowa i Kol. Gąskowo,
Od stacji II do stacji III - mieszkańcy Stojkowa i Kol. Stojkowo,
Od stacji III do stacji IV - mieszkańcy Stramniczki,
Od stacji IV do stacji V - mieszkańcy Czernina i Kol. Czernin,
Od stacji V do stacji VI - mieszkańcy Pustar,
Od stacji VI do stacji VII - mieszkańcy Dębogardu,
Od stacji VII do stacji VIII - mieszkańcy Świelubia,
Od stacji VIII do stacji IX - mieszkańcy Bard,
Od stacji IX do stacji X - mieszkańcy Miechęcina i Pyszki,
Od stacji X do stacji XI - mieszkańcy Dygowa,
Od stacji XI do stacji XII - wspólnota Żywego Różańca,
Od stacji XII do stacji XIII - wspólnota PZC,
Od stacji XIII do stacji XIV - młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania,
Od stacji XIV do kościoła - rodzice dzieci, które w tym roku mają przystąpić do sak. pokuty i komunii św.
W kościele zakończymy procesję Drogi Krzyżowej.