Piesza Pielgrzymka „Promienista” na Górę Chełmską

Szczęść Boże. Jak co roku w dniu 1 maja z kilku miejscowości naszej diecezji wyruszy piesza pielgrzymka tzw. „Promienista”. Celem jest Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej, do którego dotrzemy 3 maja. W tym roku pielgrzymować będą pątnicy z: Barwic, Gościna, Karlina, Koszalina, Słupska i Świdwina.
Serdecznie dziękując Czcigodnym Księżom Proboszczom, którzy gościli nas na trasie naszej pielgrzymiej drogi w poprzednim roku po raz kolejny zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc. W sprawie konkretnych potrzeb spotkają się z Księżmi Proboszczami przewodnicy poszczególnych grup. W tym roku są nimi:
Barwice – ks. Stanisław Wiechowski. Trasa: Barwice – Sulikowo – Krosino – Tychowo – Rosnowo – Manowo – Koszalin, św. Wojciech – Góra Chełmska.
Gościno – ks. Mariusz Gubow.Trasa:Gościno – Karlino – Białogard, Narodzenia NMP – Białogórzyno – Świeszyno – Góra Chełmska.
Karlino – ks. Radosław Występski.Trasa:Karlino – Białogard – Białogórzyno – Świeszyno – Góra Chełmska.
Słupsk – ks. Piotr Świątkowski.Trasa:Słupsk – Pałowo – Sławsko – Sławno – Bobrowiczki – Sulechówko – Sieciemin – Góra Chełmska.
Świdwin – ks. Łukasz Kwiatkowski.Trasa: Świdwin – Krzecko – Białogard, św. Jadwigi – Białogórzyno – Strzekęcino - Góra Chełmska.
Zapewniamy o modlitwie w intencji Czcigodnych Księży Proboszczów oraz wspólnot parafialnych na trasie pielgrzymki oraz u stóp Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Chełmskim Sanktuarium.
Księża Przewodnicy V Pieszej Pielgrzymki Promienistej