Ogłoszenia duszpasterskie 09.04.2017 r.

1.W liturgii tygodnia:
- Niedziela Palmowa - rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Zachęcam do wzięcia udziału w liturgii poszczególnych dni W.T. Dzisiaj rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej oryginalną palmę. W trakcie Mszy św. o godz. 8.00 zostanie poświęcona płaskorzeźba, przedstawiająca scenę Zesłania Ducha Świętego, która jest umieszczona w naszym baptysterium. Poświęcenia dokona ks. Paweł Wojtalewicz.
- Wielka Środa - dzień spowiedzi sakramentalnej dla dzieci z klas III, które w tym roku przystąpią do I komunii św. Początek nabożeństwa o godz. 16.00. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. dla całej wspólnoty parafialnej.
- Wielki Czwartek -  pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu dzieci przystąpią do I komunii św., a dla nas wszystkich, którzy już przystąpili do stołu Pańskiego, jest okazją do odnowienia naszej rocznicy komunii św. Msza św. Wieczerzy Pańskiej dla całej wspólnoty parafialnej o godz. 18.00. Po liturgii czuwanie w kościele do godz. 21.00.
- Wielki Piątek - pamiątka śmierci krzyżowej Jezusa. Katolików w tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od godz. 8.00 czuwanie przy Jezusie w kaplicy adoracji. Plan adoracji według ulic i miejscowości jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Jest to godzina, w której J.Ch. skonał na krzyżu. Liturgia Adoracji Krzyża rozpoczyna się o godz. 18.00. Po liturgii czuwanie do godz. 21.00. Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.
- Wielka Sobota - do południa obrzęd poświęcenia pokarmów. Plan... . W Dygowie o godz. 9.00 i 12.00. Taca zbierana w trakcie poświęcenia jest przeznaczona na powstanie tryptyku w ołtarzu głównym. W tym dniu składamy puszki z jałmużną postną. Od godz. 8.00 w kościele parafialnym czuwanie przy Bożym Grobie. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 18.00. Zabieramy na tę uroczystość świece, aby móc odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - Rezurekcja o godz. 6.00. Proszę Parafian o przygotowania sztandarów, baldachimu, feretronów oraz asysty do prowadzenia kapłana z N.S. Suma parafialna z udziałem dzieci pierwszokomunijnych o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych Msze św. według ustalanej tradycji.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2017.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II niedzielę. Koszt wykonanej płaskorzeźby w baptysterium  to kwota. 5.000 tyś zł.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl
7.  Zwracam, się z prośbą do mieszkańców naszej Parafii na których terenie są krzyże przydrożne o zadbanie o ich wygląd i przygotowanie obejścia do obchodów uroczystości paschalnych.
8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
9. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna w Wielką Środę  w godz. od 14.00 - 15.30. W Wielką Sobotę jest nieczynna.
10. Do wieczności w miniony tygodniu odeszli śp. Stefan Jelonek i Zbigniew Cheba z Dygowa. RiP.
              
Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę:
godz. 8.00 - 9.00 ul. Ogrodowa,
godz. 9.00 -10.00 Gąskowo, Kol. Gąskowo, Czernin, Kol. Czernin,
godz. 10.00 - 11.00 Miechęcino, Bardy, Pyszka,
godz. 11.00 - 12.00 Stojkowo, Kol. Stojkowo,
godz. 12.00 - 13.00 ul. Kołobrzeska od Czernina do skrzyżowania z ul. Główną,
godz.13.00 14.00 ul. Barcińska, Krótka, Diamentowa, Miodowa, Bukowa,
godz. 14.00 - 15.00 ul. Główna, Dębogard, Świelubie, Pustary,
godz. 15.00 -16.00 ul. Kołobrzeska od skrzyżowania do bloków włącznie,
godz. 16.00  - 17.00 ul. Kolejowa, Wiosenna, Świerkowa, Stramniczka,
godz. 17. 18.00 ul. Łukowa, Wierzbowa,
godz. 20.00 - 21.00  Straż Honorowa NSPJ, PZC,
 
Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę:
godz. 9.00 - Dygowo
godz. 9.15 - Miechęcino
godz. 9.30 - Bardy
godz. 9.45 - Świelubie
godz. 10.00 - Pustary
godz. 10.15 - Dębogard
godz. 10.30 - Czernin
godz. 10.45 - Stramniczka
godz. 11.00 - Stojkowo
godz. 11.15 - Gąskowo
godz. 12.00 - Dygowo