Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2017 r.

1.W liturgii tygodnia:
- Niedziela Miłosierdzia - rozpoczęliśmy dzisiaj Pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego,  Listu do Galatów, Niedzielę Biblijną i Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Dzieciom komunijnym zostaną wręczone egzemplarze Pisma Świętego.
- poniedziałek  - wsp. św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. W kościele parafialnym są odprawiane w niedzielę o godz. 12.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. W tym tygodniu od czwartku do soboty w Dygowie nabożeństwa z uwagi na remont będą odprawiane w tymczasowej kaplicy na probostwie. W kościołach pomocniczych według już ustalonej tradycji. W pozostałych miejscowościach przy krzyżach. Jak co roku będziemy na nabożeństwo przynosić pojedyncze kwiaty i składać je w przygotowanym wazonie. Jest to dar dla Matki Jezusa i zarazem świadectwo naszej pobożności maryjnej.
- wtorek -  wsp. św. Atanazego,
- środaUroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Po sumie na pl. Wolności będziemy uczestniczyć w podniesieniu flagi na maszt i zostaną złożone kwiaty przy pomniku pierwszy dygowskich osadników. W tym dniu Msze św. odprawiane są według porządku niedzielnego.
- czwartek - modlitwa o powołania kapłańskie o godz. 17.30, wsp. św. Floriana,
- piątek- I Piątek miesiąca. Od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych. O godz. 16.30 spowiedź w tymczasowej kaplicy.
- sobotaświęto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
- niedziela- Niedziela Dobrego Pasterz. Rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw do służby w Kościele.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2017.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  w przyszłą niedzielę po sumie ze wspólnotą Ż. R..
6.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
7. W minionym tygodniu do wieczności odszedł  śp.  Wojciech Mierzejewski z Gąskowa, l. 65. Pogrzeb w czwartek w Dygowie. RiP.