Ogłoszenia duszpasterskie 07.05.2017 r.

1.W liturgii tygodnia:
- Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele,
- poniedziałek  - uroczystość św. Stanisława, bpa, m., głównego Patrona Polski. Nabożeństwa majowe ku czci NMP. W kościele parafialnym są odprawiane w niedzielę o godz. 12.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. W tym tygodniu  i następnym, w Dygowie, nabożeństwa będą odprawiane w kościele. W pozostałych miejscowościach według już ustalonej tradycji. Jak co roku w Dygowie będziemy na nabożeństwo przynosić pojedyncze kwiaty i składać je w przygotowanym wazonie, aby wyrazić cześć do NMP.
- czwartek - modlitwa o powołania kapłańskie o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. wotywna o Duchu Św., podczas, której będą Mu polecane sprawy związane z trwającym synodem diecezjalnym, a zwłaszcza rozpoczynające się prace parafialnego zespoły synodalnego. Zapraszam Drogich Parafian na tę uroczystość, w trakcie której zostanie powołany parafialny zespół synodalny.
- sobota- wsp. NMP z Fatimy. W tym roku przypada 100 rocznica objawień fatimskich. O godz. 16.00 z racji wcześniejszego wsp. św. Floriana, Msza św. w intencji OSP i ich Rodzin o godz. 16.00 w Dygowie. Serdecznie zapraszam.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2017.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Prace w kościele rozpoczną się za 2 tygodnie.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj ze wspólnotą Ż. R., we wtorek po Mszy św. wieczornej, spotyka się PZC. W piątek po mszy o godz. 18.3o nauka dla rodziców i chrzestnych.
6.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.