Ogłoszenia duszpasterskie 04.06.2017 r.

1.W liturgii tygodnia:
- niedziela - uroczystość Zesłania Ducha Świętego.Przypominam o prawie kościelnym, które mówi o wypełnieniu przykazania o Komunii wielkanocnej. Nabożeństwa do NSPJ są odprawiane po mszy św. wieczornej,
- poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła,
- czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego I Wiecznego Kapłana. Adoracja N.S. o godz. 17.30,
- sobota - wsp. bł. Bogumiła, bpa,
- niedziela- Uroczystość Najświętszej Trójcy.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w październiku 2017.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. We wrześniu zostanie zamontowany tryptyk w ołtarzu głównym. Koszt tej inwestycji to ok. 10.000 tyś. zł. Dziękuję indywidualnym ofiarodawcom  za ofiarę na ten cel. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie  spotkanie z wspólnotą Ż. R..
6. W tym roku uroczystość Bożego Ciała przypada: 15.06.2017 r. Proszę, aby I ołtarz powstał przy udziale mieszkańców  Stojkowa i Kol. Stojkowo. Ołtarz II, przygotują parafianie z Gąskowa i Kol. Gąskowo, ołtarz III, parafianie z Miechęcina, Pyszki i Bard. Ołtarz IV parafianie z Dygowa: z ulicy Barcińskiej i Krótkiej. W tym roku będzie też procesja w Świelubiu, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30. Jak co roku proszę Parafian o upieczenie ciasta, które będzie można nabyć po procesji w Dygowie.
8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w czerwcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.