Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2017 r.

1.W liturgii tygodnia:
- niedziela - uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie okresu Komunii wielkanocnej.
-  wtorek -   wsp. św. Antoniego z Padwy,
- środa - wsp. bł. Michała Kozala, bpa i m.,
- czwartek - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msza św. w Dygowie o godz. 8.00 i suma o godz. 12.30. Po niej wyruszy z kościoła procesja do 4 ołtarzy. Próba sypania kwiatów dla dziewcząt we wtorek i środę o godz. 16.00 przy kościele. Proszę o przygotowanie feretronów, baldachimu i sztandarów. Zwracam się z prośbą, aby jak co roku, OSP pełniła asystę w trakcie trwania procesji. Msza św. w Czerninie o godz. 9.30. W Świelubiu Msza św. rozpocznie się o godz. 10.30, a po niej wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Próba sypania kwiatów w Świelubiu przez dziewczęta, dzisiaj, o godz. 19.00, przy kościele pomocniczym. Msze św. w oktawie w intencji Parafian rozpoczną się od przyszłego poniedziałku. Zapraszam do wzięcia udziału w Oktawie Bożego Ciała do Dygowa. W trakcie Mszy św. o godz. 18.00 procesja wokół kościoła. Zwracam się z prośbą o przyozdobienie naszych domów elementami religijnym w Boże Ciało, co jest wyraźnym świadectwem naszej wiary, zwłaszcza na trasie procesji.
- sobota- wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego,
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w październiku 2017.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II niedzielę miesiąca. We wrześniu zostanie zamontowany tryptyk w ołtarzu głównym. Koszt tej inwestycji to ok. 10.000 tyś. zł. W przyszłą niedzielę, zgodnie z rozporządzeniem Kurii, zbiórka do puszek na KUL i kształcenie w diecezji.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: w środę o godz. 17.00 spotyka się schola, a o godz. 19.00 w salce na probostwie spotkanie  Organizatora kolonii katolickiej do Zakopanego, z rodzicami dzieci, które mają udać się na wspomnianą kolonię. W piątek o 17.30 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. Obecność obowiązkowa. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci klas II SP. Proszę o zabranie ze sobą Dzienniczków, które dzieci posiadają.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl
7. Jak co roku proszę Parafian o upieczenie ciasta, które będzie można nabyć po procesji w Dygowie. Ciasto można składać w salce na probostwie w środę po południu. Środki pozyskane z tej akcji są przeznaczone na dofinansowanie letnich kolonii dla dzieci z naszej parafii.
8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w czerwcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
9. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła śp. Jadwiga Klimek, l. 66 z Stojkowa. RiP.