Ogłoszenia duszpasterskie 18.06.2017 r.

1.W liturgii tygodnia:
- środa - wsp. św. Alojzego Gonzagi. O godz. 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego i katechetycznego,
- czwartek - o godz. 8.00 Msza św. dziękczynna w Czerninie,  za rok szkolny. W Dygowie Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona o godz. 9.00. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i bliskich na wspólne dziękczynienie Panu Bogu za ten rok szkolny i katechetyczny.Zakończenieoktawy Bożego Ciała o godz. 18.00,
- piątek - uroczystość Najświętszego Seca Pana Jezusa, o godz. 17.30 Msza św, w intencji Arcybractwa Straż Honorowej NSPJ. Msza św. parafialna o godz. 18.00,
- sobota- uroczystość, Narodzenie Św. Jana Chrzciciela,
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w październiku 2017.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. We wrześniu zostanie zamontowany tryptyk w ołtarzu głównym. Koszt tej inwestycji to ok. 10.000 tyś. zł. Dzisiaj zgodnie z rozporządzeniem Kurii, zbiórka do puszek na KUL i kształcenie w diecezji.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas II SP. W środę o godz. 17.00 spotyka się schola. W czwartek po mszy wieczornej spotkanie Rady Parafialnej. W piątek o 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. Obecność obowiązkowa. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie z kandydatami do bierzmowania.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl
7.W przyszłą niedzielę PZC kwestuje na rzecz potrzebujących wsparcia w zakresie pokrycia kosztów związanych z zakupem środków medycznych,
8. W tym tygodniu, w oktawie Bożego Ciała, intencje od poniedziałku do czwartku będą sprawowane za parafian z poszczególnych miejscowości:
- poniedziałek w intencji parafian z Czernina , Kol. Czernin, Stramniczki,
- wtorek w intencji parafian z Pustar, Świelubia, Dębogardu,
- środa w intencji parafian  z Gąskowa, Kol. Gąskowo, Stojkowa, Kol. Stojkowo,
- czwartek - w intencji parafian z Dygowa, Bard, Miechęcina i Pyszki.
9.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w czerwcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.