Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2017 r

1.W liturgii tygodnia:
- Od poniedziałku do soboty, przez cały październik, są  odprawiane nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tej modlitwie dorosłych, młodzież i dzieci. Dla tych ostatnich co tydzień losowanie specjalnej nagrody. Jak co roku przynosimy kasztany, które będą składane do przygotowanych naczyń. Są świadectwem naszej modlitwy i intencji, które będziemy zawierzać Bogu przez wstawiennictwo NMP. W kościołach pomocniczych nabożeństwo według ustalonej tradycji. Intencje, które będziemy omadlać w trakcie nabożeństwa są umieszczone na stronie internetowej i w gablocie parafialnej.
- poniedziałek - wsp. św. Jadwigi Śląskiej,
- wtorek - wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
- środa - święto św. Łukasza Ewangelisty,
- czwartek - modlitwa w intencji powołań przed wystawionym N.S. o godz. 17.00.,
-piątek - wsp. św. Jana Kantego,
- sobota- wsp, bł. Jakuba Strzemię, biskupa, o godz. 14.30 Msza św. w intencji OSP  i poświęcenie nowych pojazdów służących do akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof dla jednostek OSP w Dygowie i Czerninie.
- niedziela - Niedziela Misyjna i rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w styczniu 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Zgodnie z rozporządzeniem Kurii biskupiej taca z dzisiejszej  niedzieli w połowie jest przekazana do kurii na cele diecezjalne.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas II SP, we wtorek spotyka się schola parafialna godz. 16.00 w salce na probostwie,  w czwartek spotkanie Rady Duszpasterskiej  o godz. 19.00  na probostwie.  W piątek o godz. 17.30 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę  na sumie obrzęd nałożenia krzyży przez rodziców, kandydatom,  którzy w listopadzie w trakcie wizytacji, mają przyjąć sakrament bierzmowania.
6. Młodzieżz pierwszej  klasy ponad gimnazjalnej, która chce przystąpić w przyszłym roku do sakramentu może zgłaszać się do końca października w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
7. Zostały wyłożone karty w kopertach na nabożeństwo wypominkowe. Proszę, aby jak każdego roku zaznaczyć na wypominkach z jakiej są miejscowości, czy ulicy, w przypadku Dygowa. To pomoże ułożyć tak plan, aby każdy z nas w listopadzie mógł wziąć udział w nabożeństwie wypominkowym.
8. W najbliższą sobotę Biuro Parafialne będzie nieczynne z uwagi na przeżywane wydarzenia duszpasterskie.
9.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w październiku zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.