Ogłoszenia duszpasterskie 22.10.2017 r

1.W liturgii tygodnia:
- Od poniedziałku do soboty, przez cały październik, są  odprawiane nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tej modlitwie dorosłych, młodzież i dzieci. Dla tych ostatnich co tydzień losowanie specjalnej nagrody. Jak co roku przynosimy kasztany, które będą składane do przygotowanych naczyń. Są świadectwem naszej modlitwy i intencji, które będziemy zawierzać Bogu przez wstawiennictwo NMP. W kościołach pomocniczych nabożeństwo według ustalonej tradycji. Intencje, które będziemy omadlać w trakcie nabożeństwa są umieszczone na stronie internetowej i w gablocie parafialnej.
- niedziela  - Niedziela Misyjna i rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny.
- poniedziałek -
- wtorek -
- środa - rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Koszalinie,,
- czwartek - modlitwa w intencji powołań przed wystawionym N.S. o godz. 17.00,
- piątek -
- sobota- święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
- niedziela - rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w styczniu 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Zgodnie z rozporządzeniem Kurii biskupiej taca z dzisiejszej  niedzieli  jest przekazana do kurii na cele misyjne.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania oraz z samymi kandydatami, we wtorek spotyka się schola parafialna godz. 16.00 w salce na probostwie, o godz. 18.30 nauka dla narzeczonych. W piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
6. Młodzieżz pierwszej  klasy ponad gimnazjalnej, która chce przystąpić w przyszłym roku do sakramentu może zgłaszać się do końca października w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
7. Zostały wyłożone karty w kopertach na nabożeństwo wypominkowe. Proszę, aby jak każdego roku zaznaczyć na wypominkach z jakiej są miejscowości, czy ulicy, w przypadku Dygowa. To pomoże ułożyć tak plan, aby każdy z nas w listopadzie mógł wziąć udział w nabożeństwie wypominkowym.
8.Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz potrzebujących pokrycia kosztów związanych z leczeniem. Od przyszłej niedzieli SZC, rozprowadzać będzie przed kościołami , a także przed bramami cmentarzy, pudełka zapałek, biorąc udział w akcji Caritas: "Zapałka nie ogrzeje". Pozyskane środki zostaną przekazane na fundusz osób poszkodowanych przez sierpniowe nawałnice.
9.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w październiku zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
10. W sobotę Biuro Parafialne będzie czynne od godz. 14.00 - 13.30.
11. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. : Elżbietę Wiśniewską, l.74 z Dygowa. Pogrzeb w poniedziałek. Msza św. w kaplicy o godz. 14.00. RiP.