Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2017 r

1.W liturgii tygodnia:
- wtorek - zakończenie nabożeństw różańcowych. W tym dniu, dzieci zaprosiły na nabożeństwo polskich świętych. W trakcie nabożeństwa, w bardzo ciekawy sposób, zostaną nam przedstawione postaci polskich świętych. W  imieniu  dzieci  oraz p. Jolanty, katechetki, zapraszam Parafian i Gości do wzięcia udziału w tym nabożeństwie.
- środa - Uroczystość Wszystkich Świętych. WDygowie, Msza św. zostanie odprawiona o godz. 8.00 i suma o godz. 12.30. W tym dniu w Dygowie nie będzie procesji na cmentarz komunalny. W Czerninie o godz. 9.30, a po niej procesja na cmentarz. W tym dniu nie sprawuje się mszy w Świelubiu. Uroczystość ta należy do świąt nakazanych, dlatego w tym dniu uczestniczymy przede wszystkim we Mszy św. i powstrzymujemy się od prac niekoniecznych. Od 1.11. - 8.11. można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych, przez nawiedzenie cmentarza, odmówienie w ich intencji wybranej modlitwy.
- czwartek - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. "Dzień Zaduszny". Msze św. zostaną odprawione w Świelubiu o godz. 16.00, w Czerninie o godz. 17.00, w Dygowie o godz. 18.00. Następnie wyruszy procesja  w intencji dusz oczyszczających sie w czyśćcu na nasz cmentarz. Proszę na procesję zabrać ze sobą znicze lub świece.. Po procesji, poświęcenie nagrobków.Modlitwa w intencji powołań przed wystawionym N.S. o godz. 17.00,
- piątek - I Piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie chorych. Spowiedź św. o godz16.30,
- sobota- wsp. św. Karola Boromeusza, bpa. I Sobota miesiąca.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w styczniu 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Zostały zamontowane pierwsze elementy tryptyku w ołtarzu głównym Kolejne będą umieszczone dopiero w styczniu. Parafia zapłaciła 6.ooo zł.. Postaje nam jeszcze do zapłaty kwota ok. 10.ooo zł. Dziękuję p. Jerzemu Królowi za ofiarowanie kwiatów do kościoła.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  we wtorek spotyka się schola parafialna godz. 16.00 w salce na probostwie. W piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż.R. .
6. Młodzieżz pierwszej  klasy ponad gimnazjalnej, która chce przystąpić w przyszłym roku do sakramentu może zgłaszać się do końca października w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
7. Nabożeństwa wypominkowe przez cały listopad, od poniedziałku do soboty są odprawiane  o godz. 17.45. o po nich Msza św. wieczorna. Plan umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.
8. Od dzisiejszej niedzieli SZC, rozprowadzać będzie przed kościołami , a także przed bramami cmentarzy pudełka zapałek, biorąc udział w akcji Caritas: "Zapałka nie ogrzeje". Pozyskane środki zostaną przekazane na fundusz osób poszkodowanych przez sierpniowe nawałnice.
9.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w listopadzie zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.