Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2017 r

1.W liturgii tygodnia:
- nabożeństwa wypominkowe w intencji naszych bliskich zmarłych są odprawiane w tym tygodniu o godz. 17.45. Plan jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej.
- niedziela - dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie w Dygowie przed N.S. odmówimy Litanie do N.S. Pana Jezusa oraz akt poświęcenia.
- czwartek -  święto św. Andrzeja Ap. ,  modlitwa w intencji powołań przed wystawionym N.S. o godz. 17.00,
- piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 17.00,
- sobota I Sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. W tym dniu kończy się Rok Liturgiczny.
- niedziela- I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy Rok Kościelny. Jak każdego roku w tę niedziele rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Dariusz Konopko z Ełku. Czas rekolekcji ma nam pomóc przygotować się przez adwent na przyjście Pana Jezusa, którego oczekujemy. Plan podam w niedzielę.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w lutym 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie  z kandydatami którzy przygotowują się do przyjęcia s. bierzmowania w przyszłym roku i ich rodziców ,  we wtorek spotyka się schola parafialna godz. 16.00 w salce na probostwie. W piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie  ze wspólnotą Ż.R. .
6. W przyszłą niedzielę poświęcenie opłatków na Mszy św. o godz. 8.00. Jak nakazuje tradycja, opłatki do katolickich domów zanosi p. Jan, nasz organista. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na dokończenie prac nad tryptykiem oraz na renowację obrazy z kościoła parafialnego. W ten dzień odwiedzi rodziny w Czerninie i Kol. Czernin od godz. 15.00.
7. Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz potrzebujących pomocy w opłaceniu kosztów związanych z leczeniem.
8. Sakrament chrztu św. w czasie świąt będzie udzielony 25 grudnia po sumie. Nauka dla rodziców i chrzestnych; 15.12. o godz. 19.00 w salce na probostwie.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.