Ogłoszenia duszpasterskie 03.12.2017 r

1.W liturgii tygodnia:
- niedziela - serdecznie witam ks. Dariusza Konopko z Ełku, który poprowadzi tegoroczne rekolekcje adwentowe. Plan  rekolekcji: poniedziałek o godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. w Świelubiu i następnie Msza św. Czernin, okazja do spowiedzi św. we wtorek o godz. 16.30 i następnie zostanie odprawiona Msza św. W Dygowie w poniedziałek , Msza św. o godz. 18.00 z nauką. We wtorek okazja do spowiedzi o godz. 17.45 i Msza św, z nauką na zakończenie rekolekcji o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do przeżycia tego czasu, który pomoże nam w sposób duchowy przygotować się do zbliżających się świąt.
- poniedziałek - od jutra rozpoczynamy Msze św. "Roraty". Odprawiane będą przez cały Adwent, od poniedziałku do soboty, o godz. 18.00. Proszę dorosłych jak i młodzież oraz dzieci o przynoszenie lampionów. W tym roku w drodze adwentowej przewodniczy nam św. Józef. W tym dniu wsp. Św. Barbarę.
- środa - wsp. św. Mikołaja bpa,
- czwartek -  wsp. św. Ambrożego, bpa i D.K.. ,  modlitwa w intencji powołań przed wystawionym N.S. o godz. 17.00,
- piątek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
- niedziela- w przyszłą niedzielę gościć będziemy kleryka z WSD w Koszalinie, który będzie kwestował na rzecz tej uczelni.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w lutym 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. W przyszłą niedziele przypada II niedziela w miesiącu.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie ze wspólnotą Ż. R. ,  we wtorek spotyka się schola parafialna godz. 16.00 w salce na probostwie. W piątek zbiórka dla ministrantów i kandydatów po roratach. W przyszłą niedzielę na sumie poświecenie książeczek i wręczenie ich dzieciom z klas III. Po sumie spotkanie z ich rodzicami. Z uwagi na kalendarz liturgiczny również w ten dzień będzie spotkanie po sumie z rodzicami dzieci z klasy II SP. Wyjątkowo też kandydaci przygotowujący się do sak. dojrzałości, będą mieć spotkanie w III Niedzielę Adwentu.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl
7. Dzisiaj zostały poświęcone  opłatków na Mszy św. o godz. 8.00. Jak nakazuje tradycja, opłatki do katolickich domów zanosi p. Jan, nasz organista. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na dokończenie prac nad tryptykiem oraz na renowację obrazy z kościoła parafialnego. W ten dzień odwiedzi rodziny w Czerninie i Kol. Czernin od godz. 15.00. Plan jest też umieszczony na stronie internetowej.
8. PZC od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzał świece na stół wigilijny. Koszt małej świecy to 8 zł, a dużej tylko 20 zł. W następną niedzielę rozpoczniemy akcję : "Pusta choinka". Jak w ubiegłym roku, tak też i w tym, będziemy mogli przygotować prezenty dla osób starszych, ale samotnych.
9. W przyszłą niedzielę na Pl. Wolności w Dygowie odbędzie się kiermasz świąteczny i zabawa ku czci św. Mikołaja dla dzieci. Wśród wielu stoisk będzie też PZC z gorącą kawą, herbatą. W imieniu tej wspólnoty zwracam się do Parafian z prośbą o upieczenie ciasta do wspomnianej kawy. Można je przynosić w sobotę na probostwo lub w niedzielę bezpośrednio na stoisko Caritasu.
10. Sakrament chrztu św. w czasie świąt będzie udzielony 25 grudnia po sumie. Nauka dla rodziców i chrzestnych; 15.12. o godz. 19.00 w salce na probostwie.
11. Parko Pomerania zaprasza w poniedziałek mieszkańców na zabawę mikołajkową, od godz. 16.00.
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
13. Zapowiedzi przedślubne: Karol Wożniak, kaw., zam. w Kołobrzegu i Roksana Nagaj, panna, zam., w Gąskowie, zap. I.