Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2017 r

1.W liturgii tygodnia:
- niedziela - witam serdecznie kleryka z WSD w Koszalinie,
  "Roraty" odprawiane będą przez cały Adwent, od poniedziałku do soboty, o godz. 18.00. Proszę dorosłych jak i młodzież oraz dzieci o przynoszenie lampionów. W tym roku w drodze adwentowej przewodniczy nam św. Józef.
- środa - wsp. św. Łucji,
- czwartek -  modlitwa w intencji powołań o godz. 17.00.  Msza św. wotywna do Ducha Św. w intencji II Synodu diecezjalnego i naszego PZS.   Szczególnie zapraszam do modlitwy  uczestników grupy synodalnej,
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w lutym 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj w trakcie sumy poświecenie książeczek i wręczenie ich dzieciom z klas III. Po sumie spotkanie z ich rodzicami. Z uwagi na kalendarz liturgiczny również dzisiaj  spotkanie po sumie z rodzicami dzieci z klasy II SP. Wyjątkowo też kandydaci przygotowujący się do sakramentu dojrzałości będą mieć swoje spotkanie w przyszłą niedzielę.  We wtorek spotyka się schola parafialna godz. 16.00 w salce na probostwie, a PZC o godz. 19.00. W piątek zbiórka dla ministrantów i kandydatów po roratach. W piątek o godz. 19.00 nauka przed chrztem św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl
7. Pan organista zaniesie opłatki do rodzin z naszej parafii według następującego planu... . Jeśli ktoś chce jeszcze pozyskać opłatki, proszę kontaktować się  z p. Janem. Zebrane w tym roku środki przeznaczone są na dalsze prace związane z tryptykiem w ołtarzu głównym.
8. PZC od dzisiaj rozprowadza świece na stół wigilijny. Koszt małej świecy to 8 zł, a dużej tylko 20 zł. Również będą one do nabycia w trakcie kiermaszu. Od dzisiaj rozpoczniemy akcję : "Pusta choinka". Jak w ubiegłym roku, tak też i w tym, będziemy mogli przygotować prezenty dla osób starszych, ale samotnych.
9. Dzisiaj na Pl. Wolności w Dygowie od godz. 13.30  kiermasz świąteczny i zabawa ku czci św. Mikołaja dla dzieci. Wśród wielu stoisk będzie też PZC z gorącą kawą, herbatą. W imieniu tej wspólnoty zwracam się do Parafian z prośbą o upieczenie ciasta do wspomnianej kawy. Można je przynieść bezpośrednio na stoisko Caritasu.
10. W sobotę, z uwagi na moją posługę duszpasterską w parafii w Mierzynie, Biuro Parafialne będzie nieczynne.
11. Jak co roku we Wigilię, Fundacja Wolne Miejsce, organizuje spotkanie wigilijne dla osób samotnych. Miejscem spotkania: Hala Milenium w Kołobrzegu, spotkanie rozpoczyna się o godz. 14.00. Wstęp wolny.
12. W IV Niedzielę Adwentu Msze św. są sprawowane według porządku niedzielnego. O godz. 16.00 Msza św. z Wieczerzy Wigilijnej z udziałem małych dzieci. O godz. 20.30 Msza św. z Wieczerzy wigilijnej w Świelubiu. O godz. 22.00 "PASTERKA" w kościele parafialnym.
13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
14. Zapowiedzi przedślubne: Karol Wożniak, kaw., zam. w Kołobrzegu i Roksana Nagaj, panna, zam., w Gąskowie, zap. II.