Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2017 r

1.W liturgii tygodnia:
- "Roraty" zakończymy w tym tygodniu w najbliższą sobotę o godz. 18.00,
- czwartek -  modlitwa w intencji powołań o godz. 17.00. 
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w lutym i w marcu w dni powszednie 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II niedzielę miesiąca, składam też podziękowanie w imieniu WSD w Koszalinie za kwotę 816,50, którą zebrał kleryk w minioną niedzielę.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu dojrzałości w wierze.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl. Planowana jest w tym roku bezpośrednia transmisja Mszy św. "Pasterki" przez Internet w trakcie której złożone też zostaną życzenia naszym parafianom, którzy przebywają za granicą.
7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza w jeszcze dzisiaj świece wigilijne, a Szkolne Koło Caritas przygotowało sianko na stół wigilijny, które proszę  zabrać do domów po Mszy św. Jest wyłożone przy wyjściu z kościoła. W przyszłą niedzielę PZC kwestuje na rzecz potrzebujących pomocy w zakresie pokrycia kosztów związanych z leczeniem
8. Do środy jeszcze trwa akcja: "Pusta choinka". Jak w ubiegłym roku, tak też i w tym, będziemy mogli przygotować prezenty dla osób starszych, ale samotnych.  Zabieramy z choinki zawieszoną bombkę Caritas a pod choinką składamy przygotowany prezent przygotowany dla anonimowej samotnej osoby.
9. W sobotę będzie dodatkowa możliwość skorzystania z sakramenty pokuty i pojednania od godz. 16.30 do Mszy św.
10. Zapraszam małżonków, którzy w tym roku obchodzą swoje Jubileusze, do wzięcia udziału we Mszy św. w ostatnią niedzielę grudnia ( Niedziela Świętej Rodziny). W trakcie mszy o godz. 12.30  zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie. Proszę zgłaszać się po mszy w zakrystii.
11. Jak co roku we Wigilię, Fundacja Wolne Miejsce, organizuje spotkanie wigilijne dla osób samotnych. Miejscem spotkania: Hala Milenium w Kołobrzegu, spotkanie rozpoczyna się o godz. 14.00. Wstęp wolny.
12. W IV Niedzielę Adwentu Msze św. są sprawowane według porządku niedzielnego. O godz. 16.00 Msza św. z Wieczerzy Wigilijnej z udziałem małych dzieci. O godz. 20.30 Msza św. z Wieczerzy wigilijnej w Świelubiu. O godz. 22.00 "PASTERKA" w kościele parafialnym.
13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
14. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: śp. Kazimierz Świderek, l. 71 z Dębogardu, Julianna Kasprzyk, l. 68 z Kołobrzegu, Waldemar Truszkowski, l. 65 z Gąskowa. RiP.