Ogłoszenia duszpasterskie 24.12.2017 r

1.W liturgii tygodnia:
- niedziela - dzisiaj w IV niedzielę kończymy okres Adwentu. Msza św. wieczorna wigilijna z udziałem małych dzieci, dzisiaj o godz. 16.00, następnie w Świelubiu o godz. 20.30 i Msza św. w nocy "Pasterka" w Dygowie o godz. 22.00. Zgodnie z zapowiedzią Msza św. będzie bezpośrednio transmitowana przez stronę internetową.
- poniedziałek - Uroczystość Bożego Narodzenia. Msza św. w Dygowie o godz. 08.00 i suma o godz. 12.30. W Czerninie,  Eucharystia o godz. 09.30 i w Świelubiu o godz. 11.00.
- wtorek - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. W tym dniu taca jest przeznaczona na KUL i kształcenie w diecezji. W Świelubiu już tradycyjnie odpust o godz. 11.00.
- środa -  święto św. Jana Ewangelisty. Od środy Msze św. w kościele parafialnym, w dni powszednie, do końca stycznia będą sprawowane o godz. 08.30.
- czwartek -  modlitwa w intencji powołań o godz. 08.00.  Święto św. Młodzianków, męczenników,
- piątek- mimo oktawy Bożego Narodzenia, w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- niedziela - Uroczystość Świętej rodziny. Przed sumą nabożeństwo dziękczynno - błagalne za rok Pański 2017. W trakcie mszy, zapowiadane, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo jubilatów.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w lutym i w marcu w dni powszednie 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” PZC i członkom ich rodzin , Parafianom, młodzieży i dzieciom ze szkół w Czerninie i Dygowie za wspólne przygotowanie dekoracji świątecznej. Firmie p. Krzysztofa Janiak za położenie nowych chodników w drzwiach wejściowych kościoła.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”. Dzisiaj podwójny numer tego czasopisma w kwocie 8 zł..
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu dojrzałości w wierze.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7.PZC  dziękuje w imieniu obdarowanych , wszystkim darczyńcom, którzy przygotowali prezenty dla osób samotnych, a będących w potrzebie. Prezenty zostały dostarczone w minioną sobotę. Dzisiaj w IV niedzielę, PZC kwestuje na rzecz potrzebujących pomocy w zakresie pokrycia kosztów związanych z leczeniem.
8.Plan kolędy: czwartek 28.12. ul. Krótka. Początek od ul. Barcińskiej, od godz. 17.00. Piątek 29.12. I ksiądz: ul Wiosenna, Świerkowa, Bukowa. II ksiądz, blok nauczycielski przy ul. Kolejowej. Sobota 30.12. I ksiądz Pustary, początek kolędy od Ząbrowa, proszę o pojazd,  II ksiądz, Dębogard. Początek kolędy od. p. Walińskiej. Kolęda rozpocznie się o godz. 10.00.
9. Już dzisiaj zapraszam na wspólne rodzinne kolędowanie 06 stycznia 2018 r. o godz. 15.00 w kościele parafialnym.
10. W nowym roku, po kolędzie, będziemy mogli włączyć się do wspólnoty: "Krąg biblijny".
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.