Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.2017 r

1.W liturgii tygodnia:
- niedziela - Uroczystość Świętej rodziny. Przed sumą nabożeństwo dziękczynno - błagalne za rok Pański 2017. W trakcie mszy, zapowiadane, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo jubilatów.
- poniedziałek -  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Nowy Rok. W tym dniu powstrzymujemy się od prac niekoniecznych z uwagi na to, że tę  uroczystość obchodzimy jak niedzielę, Msza św. w Dygowie o godz. 12.30- suma parafialna. W Czerninie,  Eucharystia o godz. 09.30 i w Świelubiu o godz. 11.00.
- wtorek - wsp. świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,
- czwartek -  I czwartek miesiąca, modlitwa w intencji powołań o godz. 08.00. 
- piątek- I Piątek miesiąca odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 09.00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7.45,
- sobota - Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. W tym dniu także powstrzymujemy się od prac niekoniecznych i obchodzimy ten dzień podobnie jak niedzielę. W Dygowie Msza św. jest sprawowana o godz. 08.00 i 12.30 suma parafialna. W Czerninie Eucharystia o godz. 09.30 , a w Świelubiu o godz. 11.00.W trakcie Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.
- niedziela - Chrzest Pański. Kończymy Okres Narodzenia Pańskiego.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w   marcu i w kwietniu w dni powszednie 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: w przyszłą niedzielę po sumie spotkanie świąteczne dla wspólnoty Ż. R. w salce na probostwie.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. Przez cały styczeń, w dni powszednie, Msze św. w kościele parafialnym są odprawiane o godz. 08.30. Sprawy kancelaryjne są załatwiane zaraz po mszy.
8.Plan kolędy: wtorek: 02.01. I ksiądz Czernin od p. Pomes do p. Wypych oraz II ksiądz od p. Dończyk do p. Doskocz. Kol. od godz. 16.00. Środa 04.01. I ksiądz od. p. Stawoskich do p. Śzpytko. II ks. Kol. Czernin. Początek kolędy od p. Iwickich. Kolęda od godz. 16.00. Tutaj proszę o pojazd. Czwartek: 04.01. Miechęcin, pocz. Kolędy od p. Lipowiec o godz. 15.00. Proszę o pojazd. Czernin: Kolęda od p. Czechowskich do p. Szymańskich. Kolęda o godz. 15.30. Piątek:  05.01. Kolęda na Kol. Stojkowo od godz. 15.00 tutaj proszę po pojazd i II ksiądz Stojkowo od godz. 15.00. Niedziela 07.01. ul. Diamentowa, pocz. Kolędy  od ul. Barcińskiej. Kolęda o godz. 15.00.
9.  Zapraszam na wspólne rodzinne kolędowanie 06 stycznia 2018 r. o godz. 15.00 w kościele parafialnym.
10. W nowym roku, po kolędzie, będziemy mogli włączyć się do wspólnoty: "Krąg biblijny".
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w styczniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.