Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2018 r

1.W liturgii tygodnia:
- Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej parafii w Środę Popielcową (14.02.). W tym roku przewodniczyć im będą O.O. Oblaci z Gorzowa.  Proszę o modlitwę w ich intencji. Plan... .
- środa - Środa Popielcowa. W tym dniu rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione w Świelubiu o godz. 16.00, w Czerninie o godz. 17.00 i w Dygowie o godz. 18.30. W tym dniu katolików obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
- czwartek - modlitwa w intencji powołań o godz. 18.00. Z uwagi na rekolekcje, Msze św. wieczorne w czwartek, piątek i sobotę w tym tygodniu są odprawiane o godz. 18.30.
- piątek- Droga Krzyżowa w  Dygowie o godz. 18.00.
- niedziela -zakończenie rekolekcji. Nabożeństwo pasyjne : "Gorzkie Żale" w kościele parafialnym jest sprawowane o godz. 12.30, a w kościołach pomocniczych przed Mszą św.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w maju w dni powszednie 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Jutro planowany jest montaż pozostałych części tryptyku.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: , dzisiaj w trakcie sumy, dzieci z klas III SP odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. Po mszy spotkanie z rodzicami, w czwartek próba chóru w salce na probostwie o godz. 18.00, w przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. Caritas Diecezji Koszalińsko-Kolobrzeskiej zachęca do przekazania 1% z rozliczenia PIT na rzecz Caritas "Pomagam Bliźniemu" Informacje są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła.
8. W tym tygodniu z uwagi na czas rekolekcji, Biuro Parafialne będzie nieczynne.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w lutym zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
10. Zapowiedzi przedślubne: Karol Krajewski, kaw., zam. w Miechęcinie i Paulina Grzanka, panna, zam. w Stojkowie, zap. II.