Ogłoszenia duszpasterskie 11.03.2018 r

1.W liturgii tygodnia:
-  nabożeństwo pasyjne: " Gorzkie Żale " w kościele parafialnym jest sprawowane o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed Mszą św.
- czwartek - Modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30.
- piątek- Droga Krzyżowa w  Dygowie o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według ustalonej tradycji.
- sobota - z uwagi na pomoc duszpasterską w parafii Mierzyn , Msza św. parafialna w tym dniu zostanie odprawiona o godz. : 8.30.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w dni powszednie września 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II niedzielę miesiąca.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po  sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP. We wtorek spotkanie wspólnoty PZC o godz. 18.30. W czwartek próba chóru  o godz. 18.00. W piątek spotkanie scholii o godz. 16.00 na probostwie. W przyszłą niedzielę wyjątkowo nie będzie spotkania z rodzicami dzieci z klas II SP.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. Caritas Diecezji Koszalińsko-Kolobrzeskiej zachęca do przekazania 1% z rozliczenia PIT na rzecz Caritas "Pomagam Bliźniemu" Informacje są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła.
8. Na bocznym ołtarzu została wyłożona skarbona do której można składać ofiary na zakup kwiatów do dekoracji "Grobu Pańskiego".
9. Od dzisiaj PZC rozprowadza świece - paschaliki na stół wielkanocny w kwocie 5 zł. uzyskane środki są przeznaczone na pomoc charytatywną.
10. Zgodnie z naszą tradycją Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, będzie miała miejsce 23 marca po Mszy św. o godz. 18.00. Jak co roku, przedstawiciele poszczególnych miejscowości i wspólnot będą nieśli krzyż. Plan podam w przyszłą niedzielę.
11. Już dzisiaj zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę, który przeprowadzimy w Niedzielę Palmową. Zapraszam do wzięcia udziału osoby indywidualne jak i wspólnoty. Przewidziane są nagrody.
12. Przypominam, że rocznica Komunii św., którą każdy z nas winien przeżywać w sposób uroczysty, będzie miała miejsce 29 marca w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam.
13.. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w marcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

Drukuj